Jesteś z naszej okolicy? Zadzwoń i zapytaj o możliwość darmowej dostawy! Dowozimy nawet 50 kilometrów.

Dezosan Wigor - środek do dezynfekcji 25 kg

Dezosan Wigor - do suchej dezynfekcji obiektów inwentarskich

119 zł
VAT: 8.81 zł
Najtańsza wysyłka od 16.99 zł
Stan magazynowy: Dostępny
Czas realizacji zamówienia: 24h

szt.

Preparat do suchej dezynfekcji obiektów inwentarskich i ściółki oraz zmniejszenia emisji amoniaku.

Przeznaczenie:
Preparat przeznaczony jest do suchej dezynfekcji pomieszczeń  i ściółki w obecności zwierząt. Dezosan Wigor wykazuje szerokie spektrum działania zapewniając długotrwałą dezynfekcję obiektów inwentarskich. 

Preparat prowadzi także do obniżenia emisji amoniaku oraz nadmiernej wilgotności w pomieszczeniach gospodarskich, co przyczynia się do poprawy stanu zdrowotnego i wyników produkcyjnych zwierząt gospodarskich.

Działanie:
-Skutecznie zwalcza bakterie, wirusy, grzyby oraz kokcydia
-Zmniejsza populację much i jest larwobójczy
-Obniża emisję amoniaku do atmosfery o 40 do 80%
-Osusza powierzchnie dezynfekowane
-Redukuje nadmierną wilgotność w pomieszczeniach
-Poprawia mikroklimat pomieszczeń inwentarskich

Właściwości :
Preparat nie jest toksyczny i może być stosowany w obecności ludzi i zwierząt. Przeprowadzone badania wskazują, że Dezosan Wigor skutecznie zwalcza patogeny wywołujące wiele chorób w tym również choroby skórne. Wysoka skuteczność to wynik synergicznego działania wszystkich składników preparatu. Dezosan Wigor nie  wywołuje rezystencji (wykształcania mikroorganizmów odpornych na ten środek) wśród zwalczanych patogenów. Preparat przeznaczony jest do dezynfekcji pomieszczeń dla wszystkich gatunków zwierząt. Preparatu nie należy mieszać z innymi  preparatami dezynfekcyjnymi lub z wapnem. Preparat posiada zezwolenie Ministra Zdrowia nr 3098/07 oraz atest PZH.

Stosowanie:
Preparat stosuje się poprzez rozsypywanie go na powierzchnię dezynfekowaną w ilości 40-100g/m2• Najczęściej zalecana dawka wynosi 50g/m2 niezależnie od rodzaju  podłoża (ściółka, beton, ruszty i inne). Dezynfekcję należy przeprowadzać co 7 dni.  Jeżeli preparat stosowany jest po raz pierwszy, to przez pierwsze 3 dni należy go  stosować codziennie. Dezynfekcja powinna objąć zarówno kojce i stanowiska gdzie  przebywają zwierzęta jak i drogi komunikacyjne. Dezynfekcja dróg komunikacyjnych  jest bardzo istotna. Stanowi ona barierę dla patogenów chorobotwórczych, które  mogłyby zostać przeniesione z zewnątrz lub z kojca do kojca. Dzięki silnym właściwościom sorpcyjnym preparat zaleca się nanosić w najbardziej wilgotne miejsca w  pomieszczeniach inwentarskich np. w okolicy poideł. Zaleca się stosowanie we  wszystkich grupach użytkowych, a szczególnie w sektorze porodowym i w odchowalni.

Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie.