Jesteś z naszej okolicy? Zadzwoń i zapytaj o możliwość darmowej dostawy! Dowozimy nawet 50 kilometrów.

Stimudigest - preparat aktywujący żwacz

Stimudigest – preparat, który ratuje krowy

71.99 zł
VAT: 5.33 zł
Najtańsza wysyłka od 16.99 zł
Stan magazynowy: Dostępny
Czas realizacji zamówienia: 24h

szt.

Stimudigest – aktywuje pracę żwacza

Czasami zdarza się, że krowa po wycieleniu lub po przebytej chorobie nie chce jeść paszy, mimo że teoretycznie jest zdrowa. Żwacz przestaje pracować, krowa chudnie, zalega, nie ma sił aby powstać. Lekarz określa ten stan jako atonia żwacza. Jeżeli krowie nie pomożemy, krowa zostanie wybrakowana ze stada i skierowana na ubój. W ten sposób możemy niepotrzebnie pozbyć się cennych krów. Podanie Stimudigest w postaci wlewu dożwaczowego może uratować krowę.

Jak poprawić apetyt krowy?

W Sano Agrar Institut mieliśmy w ciągu ostatnich 2 lat ponad 3.000 wycieleń i też zetknęliśmy się z problemem braku apetytu u krów. Zaczęliśmy stosować najlepsze preparaty na pobudzenie żwacza dostępne na rynku polskim i niemieckim. Niestety ich skuteczność nie była zadawalająca. W związku z tym zaczęliśmy gruntownie badać ten temat i w ten sposób po wielu doświadczeniach opracowaliśmy nowy produkt, po którym krowy odzyskują apetyt i zaczynają jeść paszę, ponieważ żwacz zaczyna pracować.

Owoc badań i doświadczeń

Stimudigest to specjalna mieszanka paszowa której skarmianie przynosi określone korzyści fizjologiczne.  Stimudigest jest produktem powstałym w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzonych w Sano Agrar Institut. Jest to najlepszy preparat dostępny na rynku. 

Korzyści stosowania Stimudigest®:

    aktywacja żwacza

    stymulacja bakterii żwaczowych

    bez przemieszczeń trawieńca

    pobudzenie apetytu

    zapobieganie spadkowi kondycji

    wzrost wydajności


Po zastosowaniu Stimudigest należy podać krowie zdrowe, świeże siano i dawkę TMR - po Stimudigest® krowa właśnie na to ma apetyt.

Cechy szczególne Stimudigest


    Krowa zaczyna po 12 godz. pobierać paszę

    Zwierze ma apetyt na siano + TMR

    Produkuje więcej mleka

    Nie zawiera antybiotyku

    Nie ma okresu karencji


Stosowanie Stimudigest®:


1 torebkę Stimudigest rozpuszczamy w 40 l ciepłej wody i podajemy jako wlew dożwaczowy za pomocą Sano Drenching Set. W razie potrzeby podajemy po 12 godzinach powtórnie.

Korzyści dla hodowcy:


Nakład wynosi tylko 1 kg Stimudigest, a uratować można krowę, której wartość jest 100 razy większa. Nawet przy lżejszych przypadkach podanie Stimudigest pozwoli krowie wrócić do zdrowia i zwiększy jej wydajność, przez co podanie Stimudigest zwraca się kilkakrotnie.


Dodatkowe korzyści


 

Nakład na 1 kg Stimudigest dzięki wzrostowi wydajności o 5 l dziennie zwraca się już po 10 dniach laktacji. A wiadomo, że zwiększona wydajność krów będzie utrzymywała się do końca laktacji. Licząc tylko 200 dni laktacji po 5 l mleka dziennie więcej dodatkowe korzyści wyniosą ponad tysiąc zł.


Produkt będący wynikiem badań w Sano Agrar Institut.


Tu teoria łączy się z praktyką


 

Stimudigest® powinien być stosowany jako wlew dożwaczowy za pomocą Sano Drenching Set

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również

Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie.