Jesteś z naszej okolicy? Zadzwoń i zapytaj o możliwość darmowej dostawy! Dowozimy nawet 50 kilometrów.

Carbotox

Dodatek Carbotox 1 kg

29 zł
VAT: 5.42 zł
Najtańsza wysyłka od 16.99 zł
Stan magazynowy: Dostępny
Czas realizacji zamówienia: 24h

szt.

Działanie :

Mieszanka przeciwdziała dysfunkcjom przewodu pokarmowego , ogranicza nadmierną perystaltykę, wiąże gazy jelitowe, produkty fermentacji gnilnej, ewentualne toksyny bakteryjne i grzybicze znajdujące się w paszy. Zawiera substancje wiążące , ściągające i działające osłonowo na błonę śluzową przewodu pokarmowego, stabilizuje fizjologiczne czynności trawienne. Wiąże również nadmiar amoniaku wpływając na poprawę warunków zoohigienicznych w obiektach gospodarskich. Cynk aktywizuje procesy metaboliczne, stymuluje syntezę hormonów, kwasów nukleinowych, enzymów, pobudza receptory smakowe i zapachowe. Wpływa na lepsze wykorzystanie paszy . Mieszanka paszowa uzupełniająca dla drobiu i trzody chlewnej .

Zastosowanie :

Stosuje się w przypadku zagrożenia , w trakcie oraz po przebytych zaburzeniach trawiennych . Można go stosować w celu poprawy strawności i wykorzystania paszy oraz w celu aktywizacji procesów metabolicznych . Może być stosowany w celu poprawy perystaltyki przewodu pokarmowego przy luźnym stolcu . Mieszanka przeciwdziała zbrylaniu się pasz , pleśnieniu i fermentacji .

Dawkowanie : 0,5 - 1 kg mieszanki na 1 tonę paszy .

W przypadku zagrożenia wystąpienia zaburzeń , w trakcie oraz po przebytych zaburzeniach trawiennych mieszankę stosować przez 2-4 tygodnie .

Skład:

węgiel roślinny 20%, węglan wapnia 0,5%

Parametry w kilogramie paszy:

bentonit montmorylonit 630 g

cynk 119 g

wapń 1 %

sód 0,2 %

fosfor 0,1 %

Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie.